Sdílet na Facebooku

3 důvody, proč si zamilujete Bulharsko

Hledáte ideální destinaci pro letošní dovolenou? Zjistěte, proč si každoročně cestovatelé užívají dovolenou v Bulharsku.

Přírodní krásy moře i hor

Bulharsko je malebnou zemí, která nabízí jak nádherné vnitrozemí plné zeleně a hor, ale také celkem 370 kilometrů dlouhé pobřeží Černého moře, které je lemované zlatavými plážemi s jemným pískem. Černé moře je navíc známé svým vysokým obsahem minerálů a léčivými účinky.

3 důvody, proč si zamilujete Bulharsko.

Pokud vyrazíte na dovolenou do okolí Burgasu, můžete si užít nejen krásné pláže poblíž města, ale také vyrazit například ke čtyřem jezerům ležícím na hranici města. Ty jsou skvělý cílem nenáročného rodinného výletu. Kolem těchto vodních ploch našlo své útočiště spousta druhů ptáků, které zpestří vaši procházku.

Skvělá turistická destinace

Bulharsko je velmi příjemnou destinací pro české cestovatele. Z České republiky vás čeká jen krátký let a na místě se bez problémů domluvíte s místní přátelskými obyvateli i česky. V Bulharsku si užijete kvalitní ubytování v moderních hotelech nebo apartmánových domech, a to za přijatelné ceny. Bez obav tak můžete vyrazit na dovolenou i s dětmi.

Sozopol je krásné historické město.

V Bulharsku můžeme doporučit dovolenou blízko města Burgas, což je druhé největší město na bulharském pobřeží. V samotném městě najdete centrum plné obchodů, restaurací, kaváren a barů, ale také historické kostely či nádhernou mořskou zahradu s květinovými záhony, sochami a fontánami. Je to zároveň nejdůležitější obchodní přístav v celé zemi. Je známý svou promenádou, která se line podél pobřeží a je skvělým místem pro podvečerní procházky.

Výborné jídlo

Bulharská kuchyně vás překvapí svou rozmanitostí. V Bulharsku se potkávají vlivy jižního Balkánu s kuchyněmi východní Evropy. Díky tomu zde můžete ochutnat podobná jídla jako v Řecku (například musaku nebo maso na špízu kebab), ale také místní speciality, jako je šopský salát, okurková polévka tarator nebo masové koule kyufte.

Uvidíte, že všechna masová i zeleninová jídla vás překvapí svou intenzivní chutí a skvěle obohatí vaši dovolenou o další zážitek, díky kterému se budete chtít do Bulharska znovu vracet.

 

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.