Sdílet na Facebooku

Achtopol letovisko pro klidné povahy

Achtopol je krásné přístavní městečko vzdálené cca deset kilometrů vzdušnou čarou od Turecka. Část města se nachází na skalnatém výběžku, a jako celek je opravdu nádherně fotogenické. Na rozdíl od jiných měst v oblasti se navíc může pochlubit bohatou historií. Už z názvu města je totiž slyšet řečtiny. Počátky města jsou skutečny spojeny s Řeky, kteří mu dali název Agathopolis, z čehož se až postupem času stal Achtopol. Město údajně založili už v roce 430 před Kristem. Většímu rozvoji ale bránili časté změny „majitele“. Vládli zde Řekové, Byzantinci, Bulharské království i Osmanská říše.

Co se týká charakteru města, tak to v mnohém připomíná Sozopol nebo Nesebar, přičemž je ale mnohem klidnější. Přeci jen je od těchto velkých center poměrně vzdálené a má také pouhých 1.300 stálých obyvatel. Achtopol je tak klidné letovisko, kde si můžete dovolenou opravdu užít. Na jaře a v létě zde všude kvetou květiny a členité skalnaté pobřeží skrývá spoustu míst k ukrytí se před světem nebo poznávání prapodivného podvodního světa.

  

Příroda v okolí Achtopole je také velmi krásná a kdyby vás přeci jen omrzela, tak se můžete vydat do takové metropole, jako je například nedaleký Istanbul.

Tak tento obrázek k Achtopolu neoddělitelně patří. Tento malý majáček najdete na téměř každé propagační fotce z města. Dokonce jsme si ho i my přivlastnili do loga (hlavičky) těchto stránek.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.