Sdílet na Facebooku

Kiten – v zajetí pláží

Malé městečko Kiten má velmi příhodnou geografickou polohu a patří tak mezi jedno z nejlepších letovisek v Bulharsku. Kiten se nachází na jihu provincie Burgas pouhých 25 kilometrů od hranic s Tureckem. Město leží na výběžku, který připomíná malý poloostrov. Na obou stranách tohoto poloostrova se nachází nádherné rozlehlé pláže – Atliman a Urdoviza. Jako návštěvník si tak každý den můžete vybrat jiné příhodné místo na polehávání na sluníčku a samozřejmě také koupání.

Kromě koupání můžete také obdivovat luxusní jachty, v  Kitenu totiž sídlí prestižní jachtařský klub. Nedalo  městečka se do moře vlévá řeka Karakarač, která oplývá množstvím ryb, takže si zde na své přijdou také rybáři. Okolí Kitenu ale můžete poznávat i jen jako turista, díky odlehlosti místa je zde krásná a ještě nepříliš narušená příroda. Krásné jsou také skalnaté útesy v nedalekém okolí, které jsou navíc opravdu fotogenické.

Největší zajímavostí Kitenu je, že se jedná o poměrně mladou obcí, byl totiž založen až roku 1931 a to 30 bulharskými rodinami, které se sem přesunuli po Balkánských válkách. Dnes má Kiten něco málo přes tisícovku stálých obyvatel i když tento počet zejména v letních měsících několikanásobně narůstá. Na tak malé městečko je v Kitenu hned několik vysokých paneláků. Své rekreační sídla zde mají totiž také některé veřejné instituce, například Sofijská univerzita.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.