Sdílet na Facebooku

Městečko Tsarevo

Tsarevo nebo také Carevo (bulharsky : Царево) je město a oblíbené přímořské letovisko v jihovýchodním Bulharsku. Město je administrativním centrem stejnojmenného okresu, který patří pod provincii Burgas (od kterého je vzdáleno 70 km jihovýchodně). Tsarevo se nachází na jižním bulharském pobřeží Černého moře u východního úpatí hory Strandzha (1.031 m.n.m). Trvale zde žije 5.884 obyvatel.

Zdejší oblast byla pravděpodobně osídlena již někdy v pozdní antice kolem 4 století našeho letopočtu. První oficiální písemný záznam ale pochází až z 12. století z pera arabského geografa Muhammada al-Idrisiho. Ve středověku kolem 15. století tu byla vybudována malá pevnost, která byla obklopena vinicemi a malým osídlením. V roce 1787 už město mělo přes 200 domů a rušný obchodní přístav.

Jinak co říci o Tsarevu dnes? Je to obec s pravoúhlými ulicemi obklopená dvěma hlubokými zátokami, přičemž ta jižní slouží jako přístav. Velkou část města tvoří starší bytové domy, takže není nikterak moc malebné. Na druhou stranu pobřeží je tu skalnaté a obklopené spoustou zeleně, což městu přeci jenom dává trochu přívětivější tvář.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.