Sdílet na Facebooku

Sluneční pobřeží

Sluneční pobřeží (bulharsky Слънчев бряг, anglicky Sunny Beach) je jedním z nejvýznamnějších letovisek černomořského pobřeží v Bulharsku. V podstatě se jedná o předměstí města Nesebar, se kterým také volně srůstá. Centrum Slunečního pobřeží je od centra Nesebaru vzdálené asi 5 kilometrů. Metropole regionu město Burgas se pak nacházející asi 35 km na jih. V obci žije jen hodně málo stálých obyvatel. Řádově pouhé stovky, v létě sem ale přijíždí těžko představitelné stovky tisíc turistů.

Sluneční pobřeží je bezpochyby největší a nejpopulárnější letovisko v Bulharsku, nachází se zde více jak 800 hotelů s více než 300 tisíci lůžky. Turisté pak mohou navštívit také na 130 restaurací, množství diskoték, barů, nočních klubů a podobně.

  

Aktuálně v posledních letech byla naprostá většina hotelů rekonstruována a dokonce bylo postaveno několik nových luxusních hotelů. Stejně tak se zde postavila řada ubytovacích komplexů vybavených apartmány.

Co se týká historie obce tak ta je hodně krátká. Nejdříve byl obydlený samozřejmě hlavně nedaleký Nesebar. Samotné Sluneční pobřeží se začalo rozvíjet až po nástupu komunismu a to konkrétně v roce 1958, kdy se začalo s výstavbou prvních hotelových komplexů.

  

Sluneční pobřeží je velice lákavé letovisko. Nabízí nádherné široké, udržované, písčité pláže. Blízko je krásné historické město Nesebar. K dispozici jsou také dva nové aquaparky. Slunečné pobřeží je velmi oblíbené především mezi mladými lidmi pro jeho nespoutaný noční život.

Doprava je možná po silnici nebo také z letecky. Letiště v Burgasu je vzdálené 25 kilometrů, zatímco to ve Varně pak 100 kilometrů.

1 Komentář

A já si vždycky myslela, že je to Slunečné pobřeží, nikoliv Sluneční. Zajímavé vědět.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.