Sdílet na Facebooku

Tip na návštěvu – Plovdiv

Plovdiv nepatří mezi zrovna turisty vyhledávané města. A to i přesto, že toto město mnoha různých jmen má co nabídnout. V minulosti nebo i dnes bylo město například nazýváno: Kendros, Eumolpia, Philippopolis, Pulpudeva, Thrimonzium, Pulden, Populdin, Ploudin, Filipe. I když tak město existovalo mnohem dříve, jeho dnešní jméno „Plovdiv“ vzniklo až teprve v 15. století.

Plovdiv, má v dnešních dnech na 400.000 obyvatel, a tak se směle řadí jako druhé největší bulharské město. Jak už jsme v předchozím odstavci naznačili, počátky města sahají už dávno před náš letopočet. Město postupně obývalo mnoho národnostních skupin jako Thrákové, Řekové, Římané, Turci a všechny tyto národy zde zanechaly svou nesmazatelnou stopu. Dnes zde můžete obdivovat trácké opevnění, středověké kostely, panská sídla nebo amfiteátr z doby, kdy zde žili Římané.

I když je město známo spíš jako průmyslové, rozhodně má tedy i co nabídnout z hlediska atrakcí pro turisty. Městem protéká nejenom jedna z nejdůležitějších řek Bulharska Marica, ale i dálnice, takže se zde můžete zastavit třeba jen na chvilku při cestě na pobřeží.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.