3 důvody, proč si zamilujete Bulharsko

Hledáte ideální destinaci pro letošní dovolenou? Zjistěte, proč si každoročně cestovatelé užívají dovolenou v Bulharsku.

Přírodní krásy moře i hor

Bulharsko je malebnou zemí, která nabízí jak nádherné vnitrozemí plné zeleně a hor, ale také celkem 370 kilometrů dlouhé pobřeží Černého moře, které je lemované zlatavými plážemi s jemným pískem. Černé moře je navíc známé svým vysokým obsahem minerálů a léčivými účinky.

3 důvody, proč si zamilujete Bulharsko.

Pokračování článku »

Bulharsko – Zlaté písky

Právě jste zavítali na stránky věnované Bulharsku a jeho nádhernému pobřeží Černého moře. Nám nezbývá nic jiného, než vás zde přivítat a popřát vám příjemnou návštěvu. A proč jsme si vybrali právě Bulharsko? Jednoduše proto, že tento zajímavý region navštíví každý rok, čím dál více turistů a také proto, že si myslíme, že Bulharsko toho turistům lačných po zážitcích může nabídnout opravdu hodně. Od krásné nezničené přírody, milých lidí se zajímavou kulturou, až po stále se skvělé turisté zázemí plné atrakcí. Stačí jedna krátká návštěva a tento kraj si zamilujete navždy, tak jako my.

Právě proto vznikly i tyto stránky, aby vás jednoduše a příjemně obeznámili se spoustu zajímavých a užitečných informací o Bulharsko. Chtěli bychom vás seznámit nejenom s turistickými lákadly jako slunnými plážemi, přístavními promenádami, zábavními centry a aquaparky, ale i s kulturou zdejších lidí, městy a jejich zajímavou tisíciletou historií nebo výbornou místní kuchyní. Zároveň zde naleznete i ryze praktické informace týkající se dopravy, ubytování, dostupnosti služeb nebo počasí. Jednoduše doufáme, že vám tyto stránky pomůžou se získáním zajímavých informací a zajištění krásné a poklidné dovolené. Nebo se zde můžete jen tak začíst mezi řádky a alespoň vzpomenout na chvíle, kdy jste tento kouzelný kraj – Bulharsko navštívili.

Za redakci těchto stránek vám přejeme nejenom příjemnou návštěvu tohoto webu Bulharsku – Zlatých píscích, ale následně i tu skutečnou.

Lev je nejenom šelma ale i Bulharská měna

Bulharský lev (neboli 1 BGL, který se skládá ze 100 stotinek) je oficiální měnou Bulharské republiky. Při dovolené v Bulharsku se tak výměně peněz do této měny nevyhnete. Dobrou zprávou je, že kurz je poměrně stabilní a pohybuje se většinou kolem 15 Kč za 1 lev. Stejně jak už to v turistických letoviscích bývá v některých hotelech nebo v autopůjčovnách lze platit také v eurech nebo dolarech.

Poměrně nepříjemnou věcí jsou naopak dvojí ceny. V Bulharsku se běžně můžete setkat s rozdílnými cenami – jednou nižší pro místní a druhou vyšší pro cizince. I přesto je ale dovolená v Bulharsku mnohem levnější, než jinde vzhledem k naší větší kupní síle.

Výměna peněz je možná jako kdekoliv jinde. Doporučuje se využiti hlavně služeb bank a oficiálních směnáren. Tyto instituce v naprosté většině berou i české koruny i když v ne moc výhodném kurzu, takže se přesto doporučuje měnit mezinárodní měny, především euro a dolar. Dnes už je také naprosto běžné, že si můžete peníze rovnou vyzvednout v bankomatu pokud máte některou z mezinárodních platebních karet.

Pokračování článku »

Důležité kontakty – na koho se obrátit při nesnázích v Bulharsku

I při vaší vysněné dovolené v Bulharsku se vám můžou stát nepříjemné věci. Můžete se zranit, stát se vám nehoda nebo vás může někdo okrást. V takových nemilých situacích pak více, než kdy jindy oceníte kontakt na někoho, kdo vám pomůže, protože bulharsky umí jen málokdo z nás. A právě v tuto chvíli přicházejí na řadu konzuláty, velvyslanectví a česká zastoupení. Hned v samotném Bulharsku jich najdeme několik, přeci jen Čechů do Bulharska jezdí poměrně dost. Nemluvě o mnoha „letních“ úřadů samotných cestovních kanceláří. Tady naleznete pár nejdůležitějších kontaktů na úřady nejen v samotném Bulharsku, ale i u nás.

Pokračování článku »