Město Primorsko

Primorsko (bulharsky Приморско) je pobřežní město v jihozápadním Bulharsku v burgaské provincii. Od centra regionu města Burgasu leží 35 kilometrů vzdušnou čarou a asi 52 km po silnici. Primorsko je oblíbené turistické letovisko, kde se průměrná teplota v červenci stabilně drží na 27°C. Město leží na poloostrově vybíhajícím do moře a je obklopeno z každé strany přes 2 kilometry dlouhými písčitými plážemi. Pláže jsou opravdu krásné a široké a tak se uvádí, že dohromady mají plochu až neuvěřitelný jeden kilometr čtvereční.

Pokračování článku »

Letovisko Balčik

Balčik je bulharské město, které se na mapě Bulharska nachází na severovýchodě země. Je to oblíbené letovisko, který tvoří severní hranici Zlatých písků. Metropole Varna je odtud vzdálená pouhých 30 kilometrů na sever.V současné době má město Balčik přes 12 200 obyvatel v létě tento počet ale o hodně roste díky mnoha návštěvníkům a turistům. Pobřeží kolem Balčiku je hodně skalnaté a kopcovité, čímž město dostává unikátní atmosféru.

Pláže města Balčik
Pokračování článku »

Sluneční pobřeží

Sluneční pobřeží (bulharsky Слънчев бряг, anglicky Sunny Beach) je jedním z nejvýznamnějších letovisek černomořského pobřeží v Bulharsku. V podstatě se jedná o předměstí města Nesebar, se kterým také volně srůstá. Centrum Slunečního pobřeží je od centra Nesebaru vzdálené asi 5 kilometrů. Metropole regionu město Burgas se pak nacházející asi 35 km na jih. V obci žije jen hodně málo stálých obyvatel. Řádově pouhé stovky, v létě sem ale přijíždí těžko představitelné stovky tisíc turistů.

Pokračování článku »

Letovisko Černomorec

Černomorec je pobřežní městečko a oblíbené letovisko v jihovýchodním Bulharsku. Trvale zde žije 2.234 obyvatel. Administrativně je obec součástí občiny Sozopol v burgaské oblasti. Krásné historické město Sozopol se ostatně nachází na druhé straně zálivu vzdálené pouhých 7 kilometrů. Daleko není ani hlavní město oblasti Burgas a to asi 24 kilometrů na severozápad.

Pokračování článku »

Letovisko Sozopol

Sozopol (bulharský : Созопол) je starobylé přímořské městečko, které se je situováno přibližně 35 km jižně od Burgasu na pobřeží Černého moře. Trvale zde žije pouhých 5.753 obyvatel, ale o letní sezonu je toto číslo potřeba několikrát vynásobit díky davům návštěvníků. Sozopol je totiž jedním z nejoblíbenějších přímořských letovisek v Bulharsku.

Kromě nádherných písčitých pláží je město známé také pro svůj filmový festival Apollonia, který se koná na začátku září. Jméno Apollonia je odvozeno od původního starověké jméno města.

Pokračování článku »

« Starší články