Dlouhodobá předpověď počasí pro Bulharsko

Bulharsko má kontinentální klima podobné tomu našemu. Akorát zimy jsou zde o něco mírnější a léta zase o něco teplejší. Rozdíly panují také mezi vnitrozemím a pobřežím. Ve vnitrozemí je samozřejmě chladněji a v horských oblastech se dokonce nacházejí výhlášená lyžařská střediska jako například Bansko v Pirinu, Pamporovo v Rodopech a Borovec v Rile. Pobřeží je ale příjemně teplé a to především v prázdninových měsících červnu, červenci nebo srpnu, kdy se teploty přes den pohybují stabilně kolem 30 stupňů s minimem srážek. Tyto měsíce jsou tedy nejlepší pro dovolenou u Černého moře. Samozřejmě se sem můžete vydat i v září, kdy je voda ještě teplá. Nebo v květnu, kdy se ale vyplatí vyrazit spíše za památkami a případné koupání je jen pro otužilce.

To zda vám teplota bude vyhovovat, už ale ostatně můžete porovnat sami z následujících dvou tabulek, které jsme pro vás připravili. V první tabulce je dlouhodobá předpověď teploty vzduchu a v druhé zase teploty vody (moře).

Pokračování článku »

Předpověď počasí Bulharsko

Následující tabulka ukazuje kompletní předpověď počasí pro Bulharské pobřeží – Zlaté písky. Počasí se vztahuje k Burgasu, který patří mezi nejvyhlášenější letoviska Bulharska. Pro širší orientaci v počasí vám pak poslouží teplotní mapa v levém dolním rohu tabulky. I když je tabulka s předpovědí v angličtině, tak vám snad nebude dělat problém ji porozumět (High – maximální denní teplota, Low – minimální denní teplota).